Nové webové stránky

Profile picture for user Stopka
Napsal uživatel Stopka dne Po, 13. 11. 2017 - 16:56

Po osmi letech jsme si dopřáli nový web. Za tu dobu technologie výrazně pokročily. Web si prohlížíme často na dotykových telefonech, designová móda se vyvinula, většina z nás se přesunula na sociální sítě, některé návyky uživatelů se kompletně změnily, bezpečnostní prvky posílily. Všechno toto reflektujeme na těchto nových stránkách.

V první řadě je tu nový vzhled, který si zachovává veselost a barevnost, ale je modernější a zjednodušený. Dominují zde velké barevné plochy ve výrazných barevných odstínech inspirovaných takzvaným Material designem známého z prostředí Andorid a webových aplikací Google. Design je navíc responzivní, díky čemuž se stránky umí přizpůsobit jak na velké obrazovky počítačů, tak i na malé obrazovky mobilních telefonů. 

Web je také mnohem bezpečnější. Nasadili jsme například ssl šifrování, to je ten zelený zámeček co vidíte v adresním řádku a https na začátku adresy. Zjednodušeně to znamená, že nikdo nemůže odposlechnout co si u nás prohlížíte a co kam zadáváte.

Tak snad se vám budou líbit. 

Historie našich stránek

První pokusy o prezentaci našeho tábora na internetu sahají do roku 2007, kdy naše tehdejší kolegyně "Bí" založila na jednoduchém publikačním serveru náš vlastní web pod adresou http://www.letnitabormpp.estranky.cz

Brzy na to jsme začali mít stále více specifických potřeb, a tak náš tenkrát novopečný táborový pracovník Štěpán začal tvořit webové stránky. Zprvu to byl jednoduchý web s nepříliš pěkným designem běžící na v té době populárním free hostingu. Na internetu jste nás tehdy mohli najít pod adresou www.ldtmpp.wz.cz.

Vzhled 2009V roce 2009 jsme si vymysleli logo (ona žlutá ruka, kterou používáme dodnes) a Štěpán vytvořil zcela nové stránky, s aktuálním designem využívající ty nejnovější možnosti prohlížečů, a s moderním systémem, ve kterém již člověk nemusel být programátor na to, aby mohl na webu publikovat nějaký obsah. Navíc jsme v tomto roce přešli na placený hosting a vlastní doménu ldtmpp.cz.

Mimo stránek jsme v roce 2009 založili vlastní oficiální táborovou skupinu "LDTMPP" na facebooku. Oficiální facebookové stránky organizací tehdy ještě neexistovaly a tak toto byla naše oficiální prezentace na facebooku. Ostatně tato skupina existuje dodnes, jen je přejmenovaná (o tom níže).

O rok později na podzim 2010 nás postihla pohroma, když se našemu tehdejšímu hostingu zhroutil systém a my z hodiny na hodinu přišli o web i s daty. Jediné co nám zůstalo byla dva měsíce stará záloha. Ze zálohy tehdy Štěpán ručně doplnil chybějící data, rozjel web u sebe na domácím počítači a rychle se hledal jiný hosting. Tehdy jsme našli a přešli na profesionální hosting, který používáme dodnes.

V roce 2012 Facebook přidal organizacím možnost vytvořit svůj profil a jelikož rádi zkoušíme a adaptujeme moderní přístupy, vytvořili jsme si svůj profil také.

V roce 2015 představila společnost Google možnost založit svůj profil společnosti na jeho službách. Na tuto možnost jsme netrpělivě čekali již dlouho a tak ihned vznikl náš YouTube kanál i náš Google+ profil.

V roce 2016 jsme změnili oficiální jméno na aktuální "Letní dětský tábor Pardubice, z.s." a s tím jsme změnili doménu na ldtpardubice.cz. Přejmenovali jsme s tím i naši původní táborovou facebookovou stránkufacebookovou skupinu, náš Youtube kanál i náš Google+ profil. Největší problém byl s přejmenováním naší facebookové stránky. Facebook totiž z bezpečnostních důvodů neumožňuje přejmenovat stránku, která má více jak 200 fanoušků. A my jich měli kolem tří set. Jako velkou americkou firmu problém našeho českého natož takto malého spolku nezajímal a nedovolil stránku přejmenovat. A tak jestli jsme nechtěli zahodit svou historii a vytvořit stránku novou, museli jsme se hromadně domluvit. Stovka našich fanoušků se na několik hodin odhlásilo z odběru naší stránky, my provedli přejmenování a poté se všichni přihlásili zpět.

A to jsme se pomalu dostali do aktuálního stavu. Na začátku roku 2017 jsme spustili náš nový rezervační systém naprogramovaný kým jiným než Štěpánem. A dnes je podzim roku 2017 a my nasazujeme nejnovější Štěpánův počin, náš web. Sáhli jsme po existujícím redakčním systému, který Štěpán značně přizpůsobil pro naše potřeby a pro který naprogramoval náš nový vzhled.

Štítky