Léto přeje cestám, tak proč si nevyrazit do Vesmíru a rovnou na dva týdny

Profile picture for user maza
Napsal uživatel maza dne Po, 02. 09. 2019 - 22:15

Malebný Havlišův mlýn opět přivítal táborníky z Pardubic a okolí. V termínu od 21. 7. – 4. 8. 2019 se konal další ročník úspěšného a oblíbeného LDT Pardubice. Letošní téma se neslo v duchu Vesmíru, a i když se každý den bojovalo o nejrůznější ceny a body, rozhodně se nejednalo o žádné hvězdné války. I při vzájemném soupeření nesměli táborníci zapomínat na fair play a týmovou spolupráci.

Malé i velké dobrodruhy čekal doslova nabitý program, kdy se od prvního dne naplno rozjely turnajové hry. Ve Vesmírném biatlonu táborníci stříleli ze vzduchovky, létali raketou a za každou nesplněnou disciplínu následovalo trestné kolo, někdo si jich dal i víc. Speciálním stanovištěm v rámci Vesmírného biatlonu byla zastávka u Oddělení kybernetické kriminality Krajského ředitelství Policie ČR. Děti čekala zážitková odborná beseda, která upozorňovala na rizika kriminality na internetu, zejména sexting, kyberšikanu, kyberstalking, kybergrooming a porušování autorských práv na internetu. I přesto, že byly prázdniny v plném proudu, tak u těchto témat proběhlo v rámci tábora i k zpětnému prověření, kolik si toho děti zapamatovaly formou zábavné hry.

Při Galaktických soubojích se z dětí stala pořádná čísla, a to doslova. Každý z účastníků měl na čele napsané číslo a to si musel chránit, aby ho soupeř nepřečetl, zároveň však musel projevit trochu statečnosti a odhalovat čísla svých soupeřů. Vesmírné lodě zase prověřily orientaci dětí v prostoru a jejich odhad. Trasu celé hry totiž určovaly lístečky, obsahující popis cesty i číselné a písemné kódy, jejich správná kompletace poté odkryla tajenku vedoucí k vítězství. Galaxy Gladiátoři se nesly v duchu známých her pro jedince, kteří rádi zkouší své fyzické možnosti. Překážky nejrůznějších obtížností a tvarů děti zdolávaly s nadšením a nezapomínaly ani na vzájemnou pomoc. To, že provozovat restauraci vyžaduje skvělou znalost dodavatelů surovin, si děti vyzkoušely ve hře Vesmírná objednávka. Soutěžící dostali na papíře seznam surovin, které musí najít, jenže mělo to háček. Stanoviště, která suroviny vydávala, se měnila. Po této šichtě, ale čekala na všechny táborníky ta nejlepší odměna v podobě zpracování surovin. Děti pod dohledem svých vedoucích totiž mohly upéct pizzy podle svých představ.

Ten kdo nebyl příliš stavěný na sporty, mohl svůj um uplatnit na poli řečnickém. Děti si vyzkoušely jaké to je vést politickou kampaň do Galaktického senátu na pozici prezidenta. Hlavním porotcem byl tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. Ani letos nechyběla populární Talentmánie, která taktéž hostila velkou hvězdu, co by předsedu poroty. Byl jím olympijský vítěz z roku 2016, mistr světa z roků 2014 a 2019, judista Lukáš Krpálek. Ten, ačkoliv na sebe nechtěl strhávat příliš velkou pozornost, tak u dětí byl jednoznačně největším favoritem. Ještě ten den proběhla očista celého tábora, lesa i přilehlého okolí. Na ohleduplné chování k přírodě přijel osobně dohlédnout náměstek primátora Pardubic Jakub Rychtecký. Úklidové četě dovezl za její perfektní výkon i maximální nasazení sladkou odměnu v podobně osvěžujících nanuků MÍŠA. A došlo i na kulturu, spousty hezkých představení a soutěží dovezl kočovný divadelní spolek DIPAČÁPI.

Vynikající kuchyně, diskotéky, ale i osvěžující koupání v bazénu, to všechno už bylo jen třešničkou na dortu tohoto tábora. Za vše mluví děkovné vzkazy, které ještě v den návratu doputovaly k vedení tábora: „Díky moc vám VŠEM! Spokojené a nadšené děti jsou nejvíc!!! Příští rok na viděnou.“

Ano, příští rok se na vás budeme opět těšit! Poděkování patří všem, kteří za táborem stojí, ať už na pozici vedoucích či ostatních neméně důležitých pracovníků, kuchařům, zdravotníkům, maskotovi a hlavně, díky všem za podporu ve formě sponzorských darů, cen návštěvou apod. Díky rodičům za jejich důvěru i jejich šikovné děti, které k nám opakovaně posílají. Přijměte tedy pozvání na další rok. Sejdeme se v termínu 26. 7. – 9. 8. 2020 v našem kouzelném Havlišově mlýně.

Související události