Havlišův mlýn u Želetavy

Táborová základna Havlišův mlýn se nachází na úplné lesní samotě na Vysočině v údolí moravské vrchoviny. Příjezdová cesta je po silnici II. třídy [410] od městyse Želetava (cca.2,5km), která leží na silnici I. třídy [E59] na trase Praha-Vídeň. V okolí tábora naleznete zajímavá turistická místa jako:  město Telč zapsané na seznamu Unesco, zámek v Dačicích, kde byl vynalezen kostkový cukr,klášter Nová říše, založený v roce 1211, vladycká tvrz v obci Štěměchy, cyklotrasy č.5092 ze Zdeňkova do Kninic, č. 5125 ze Zdeňkova do Želetavy a také individuální cyklotrasa z Moravských Budějovic do Krasonic. Přes Havlišův mlýn je také značena červená turistická trasa ze Želetavy do Nové Říše a naučná stezka Otokara Březiny.

Havlišův mlýn je svou polohou a vybavením vhodný zejména pro letní dětské tábory a školní výlety, sportovní či kulturní akce, podnikové zájezdy, oslavy, svatby a mnoho dalšího. Samotný areál je obklopen lesy, kde po jeho celé délce protéká říčka Želetavka. Na jeho začátku se vynořuje malý Havlišův rybník s přítokem z Jindřichovického potoku. 

V areálu najdete travnaté fotbalové hřiště, volejbalové a asfaltové basketbalové hřiště, bazén 8×4 m, táborové ohniště, průlezky a dětské pískoviště pro nejmenší. V případě deštivých dní jsou k využití dva velké sály, nebo tělocvična, kde jsou k dispozici 3x stolní tenis a fotbálek.  V areálu je možné zapůjčení sportovních potřeb, nebo na požádání zde možnost grilování, rožnění, uzení, aj. Jsme schopni zajistit vše,  co je potřeba k Vašemu bezstarostnému pobytu u nás, včetně profesionálního a příjemného personálu.

Adresa

Rekreační středisko Havlišův mlýn
Jindřichovice 37
675 26 Želetava
Česko

GPS

49.1240014, 15.64971

LDT 2019

Profile picture for user Stopka
Napsal uživatel Stopka dne Ne, 28. 10. 2018 - 13:46

Ano, je to tak. Už začaly přípravy dalšího ročníku tábora. Termín je prakticky stejný, místo konání také, jen hry zas chystáme nové a neokoukané.

Od
Do
Typ

LDT 2018 - Piráti

Profile picture for user Stopka
Napsal uživatel Stopka dne Po, 30. 10. 2017 - 01:32

Jen skončil jeden tábor a už máme plno nápadů na ten další. Zvolit téma, navrhnout nová trička, vymyslet celotáborovou hru, připravit další várku zajímavých neokoukaných her... Víc neprozradíme, to bude překvapení. Prozradit ale můžem, že na všem se již pilně pracuje a už se nemůžeme dočkat až si s námi nové hry zahrajete.

Od
Do
Typ