Kdo nás navštívil

Každý rok se snažíme představit dětem nějakou známou či zajímavou osobnost. Zde uvedené osobnosti byly tak laskavé, že přijaly pozvání a přijely na náš tábor pobýt s dětmi. Moc si toho vážíme. Děkujeme.

  • Jiří Ovčáček

    Český novinář a publicista, stranický a vládní mediální odborník, televizní moderátor, od prosince 2013 tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana a od května 2014 také ředitel Tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky. Byl redaktorem a parlamentním zpravodajem Haló novin, později redaktorem Blesku. Následně se stal reportérem deníku Právo, kde se věnoval politickému zpravodajství.

  • Raego KšandyKid "Raego"

    Český moderátor, zpěvák, rapper a herec. Poprvé se začal zabývat hudbou v 16 letech kdy se přidal ke skupině Jungle Bunny. Po chvíli opouští skupinu a začínají vznikat první dema. Po chvíli přicházejí nabídky od producentů, avšak Raego všechny kvůli podmínkám ve smlouvách odmítá. Na jaře 2006 přichází ohlášený konec kariéry. Hned v září však přijde nabídka od tvůrce KantonRap a kvůli fanouškům se Raego vrací zpět na českou hudební scénu. V roce 2011 přichází píseň "Ty a já", kterou nazpíval s Christinou DeLaney. Tato píseň brzo obsadila první místa českých hitparád.

  • brig. gen. Mgr. Jan Švejdar

    U policie začal pracovat v roce 1987. Mezi lety 1989 až 1993 působil na oddělení obecné kriminality v Trutnově, kde se stal i vedoucím. V roce 1993 začal velet kriminální policii v Hradci Králové. O 13 let později se stal ředitelem Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování na pražském policejním prezidiu. V roce 2007 se vrátil do Hradce Králové jako náměstek pro službu kriminální policie a vyšetřování na místním krajském ředitelství. Mezi lety 2012 až 2018 působil jako ředitel krajských ředitelství v Hradci Králové a Pardubicích.

  • Lukáš Krpálek

    český zápasník-judista, olympijský vítěz z roku 2016, mistr světa z roků 2014 a 2019 a trojnásobný mistr Evropy mezi seniory. V roce 2016 se stal vítězem ankety Sportovec roku o nejlepšího sportovce České republiky a v roce 2019 toto vítězství zopakoval. V roce 2016 získal ocenění v kategorii sportovní výkon roku v anketě Sportovec Kraje Vysočina. V anketě Sportovec Kraje Vysočina za rok 2020 získal v kategorii sportovní výkon roku 1. místo.

  • Karel Voříšek

    Český televizní moderátor v roce 1985 začal pracovat jako programový hlasatel Československé televize. V letech 1987–1993 tam pracoval jako redaktor. Podílel se zejména na pořadu Vysílá studio Jezerka. V období 1999–2013 pracoval v TV Nova jako moderátor Televizních novin. Popularitu Karla Voříška jako moderátora TV Nova dokládají jeho opakované úspěchy v anketě TýTý. V letech 2007, 2008, 2009 a 2013 se umístil na prvním místě v kategorii Osobnost televizního zpravodajství. V roce 2008 byl navíc vyhlášen i absolutním vítězem ankety. Od května 2013 působí na FTV Prima.

  • Hana Dvorská

    Je nejstarší aktivní kaskadérkou na světě. Dvojnici dělala například Markétě Hrubešové ve filmu Žiletky (pád přes jedoucí auto); ve filmu Fany zaskakovala za Jiřinu Bohdalovou; v Ranči U Zelené sedmy za Janu Štěpánkovou; v Případech pátera Knoxe za Dášu Veškrnovou nebo za Báru Hrzánovou i Martinu Menšíkovou. Z cizích filmů to byly: Duna, Bídníci, Indiana Jones, Trója, xXx, The Noah, Šanghajští rytíři, Příběh rytíře, Avalon, Blade, Young Hitler, VanHelsing, Hellboy a další.

  • Ready Kirken

    Česká hudební skupina, založená roku 1996. Její současní členové jsou Michal Mráz (Kytara, zpěv), Jiří Dračínský (baskytara) , Mika Ronos (bicí) a zakládající člen Zdeněk Ceral (kytara). Kapela však v minulosti prošla značnými personálními změnami, členy kapely byli např. Michal Hrůza, Roman Pleskot, Bronislav Bičan nebo Petr Lichtenberg. Název skupiny je odvozen od pseudonymu zpěváka skupiny Hells Devils, resp. Komety „Reddy Kirkena“ – Miloše Vokurky.

  • Daniel Hůlka

    Český operní a muzikálový zpěvák (baryton) a herec. Začal hostovat v divadlech – vystupoval na scénách Divadla J. K. Tyla v Plzni, Divadla F. X. Šaldy v Liberci, Stavovského divadla, Hudebního divadla v Karlíně, Severočeského divadla v Ústí nad Labem a Národního divadla. V letech 2006 až 2007 byl členem operního souboru Národního divadla a vystupoval v titulní roli Mozartovy opery Don Giovanni a v muzikálu The Angels. Mezi role jeho repertoáru kromě Dona Giovanniho patří i Escamillo v Carmen, Figaro ve Figarově svatbě, Silvio v Komediantech, Kalina v Tajemství a jiné.

  • Michal Horák

    Je představitelem nové, nastupující generace písničkářů. Hraje na kytaru, klavír, foukací harmoniku a heligonku po svém pradědovi. Texty skládá od svých 13 let. Zvítězil v soutěži Czechtalent 2013 a ve stejném roce vyhrál i 7. ročník soutěže Česko zpívá. V květnu 2018 ho proslavil klip k písni „Hej teto!“, ve kterém titulní roli ztvárnila Pavla Tomicová. Coby student Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze složil píseň ze školního prostředí „Je to tak“, ke které vznikl v červnu 2019 klip.

  • Eva Matějovská

    Její pěvecká kariéra začala v pěvecké soutěži Novopacký slavíček. V roce 2009 se zúčastnila pěveckých soutěží, a to Velišský slavíček, kde obsadila 2. místo a 1. místo obsadila v pěvecké soutěži Zlatý Slavíček. V roce 2011 a 2012 se zúčastnila pěvecké soutěže Česko zpívá, kterou v roce 2012 díky posluchačům Českého rozhlasu zvítězila. Ve stejný rok uspěla v anketě Český slavík 2012, kde obsadila 59. místo. V roce 2015 obsadila v anketě Český slavík 32. místo. V únoru 2016 nazpívala titulní píseň „Lupiči“ k filmové pohádce Řachanda.

  • Josef Melen

    Proslavil se v osmdesátých letech především hitem Né, pětku ne. Působí i jako profesionální moderátor a odborník na bojové sporty, především Muay Thai, ultimátní zápasy atd. Je autorem znělek mezinárodních galavečerů bojových sportů "Mr.JPM Muay Thai Mix" a "Mr. JPM Valetudo Mix". Profesní rozhlasové začátky sahají do roku 1993, kdy moderoval několik let ranní show na Radiu Golem, pod pseudonymem Jan Allan Budíček. Vedení této rozhlasové stanice si tehdy nepřálo, aby bývala dětská hvězda používala své pravé jméno, prý by to mohlo vadit posluchačům.

  • Daniel Landa

    Český rockový zpěvák, skladatel, amatérský bojovník muay thai, příležitostný herec a automobilový závodník. Napsal scénickou hudbu k několika filmům a divadelním představením – Udělení milosti se zamítá (2002), Gambit (2001) a Ex Offo, naposledy k snímku Tacho. Je rovněž autorem muzikálů. Tzv. dirty muzikál Krysař se poprvé hrál v roce 1996 v divadle Ta Fantastika. Dostal se dokonce i do Rakouska, Německa a Slovenska. V roce 2002 se objevil v nastudování divadla Kalich, kam se vrátil i v následujících letech.

  • Jan Antonín Duchoslav

    Populární český herec, podle jeho slov to bylo hlavně kvůli roli jako Viky Cabadaj z filmu Sněženky a machři, ale můžeme si ho pamatovat i jako Turka z Rafťáků, policajta z 2Bobulí, Viktora Hofmana ml. z Ordinace v růžové zahradě, Mikyho ze seriálu Třetí patro a nebo nerudného šéfa benzínky ve stejnojmenném sitcomu. Zahrál si také "šmejda" v seriálu "Doktoři z Počátků". Zajímavostí je, že jeho seriálovou partnerkou byla Dita Hořínková, s kterou společně hrál i v sitcomu Benzínka.

  • Tomáš Dastlík

    Ihned po škole nastoupil do angažmá do ostravského Divadla Petra Bezruče, kde působil deset let a z úspěchem ztvárnil na čtyři desítky divadelních rolí. Za zmínku stojí Cyrano nebo Evžen Oněgin, v nichž hraje Tomáš Dastlík hlavní role (Cyrana a Evžena Oněgina). Od roku 2014 působí v Praze. Nyní je v angažmá v Divadle na Vinohradech, kde si zahrál již celou řádku rolí. (Láska na Krymu – role Sejkin, Nevzdávej to! -role Mike, obojí v režii Juraje Deáka). Vidět ho můžete také v divadle Ungelt v představení s názvem Smrt a dívka.

  • Martin Vencl

    Od mládí navštěvoval v Pardubicích divadelní kroužek. Ve třinácti letech přešel do divadelního souboru přeloučské základní umělecké školy. Později se stal moderátorem zpravodajství místního rádia Profil. V roce 2002 přešel do rádia Frekvence 1. Na televizi Nova začal jako pomocný reportér. Později se stal redaktorem pořadu Víkend. V rubrice "Na vlastní kůži" vystřídal přes padesát profesí.

  • Aleš Hemský

    Český hokejista, který se jako celkově 13. hráče v prvním kole draftu NHL si jej v roce 2001 vybrali zástupci Edmonton Oilers. Při výluce NHL v roce 2005 hrál za Pardubice v české extralize, ve které ovládl kanadské bodování. Téhož roku se zúčastnil Mistrovství světa 2005 ve Vídni, kde český tým získal zlaté medaile. V březnu roku 2014, při posledním přestupovém dnu v NHL, byl vyměněn do týmu Ottawa Senators za právo výběru v 5. kole draftu roku 2014 a 3. kole draftu 2015. Po sezóně podepsal tříletou smlouvu s Dallasem Stars, kde hrál do roku 2017.

  • Jiří Krytinář

    Český herec. Od roku 1969 se věnoval herectví, jako profesionál od roku 1981, když získal stálé angažmá v barrandovském studiu. V 80. letech natáčel filmy v zahraničí. Široké veřejnosti byl znám především z filmu a televize. Od 90. let dostával větší filmové role. Celkově ztvárnil více než 70 filmových rolí. Arabela – role Mekoty, Tři oříšky pro Popelku, Tři veteráni. V letech 1981–1996 také působil v divadle Alhambra.

  • Gabriela Gunčíková

    Česká zpěvačka známá svou účastí v 2. ročníku v televizní soutěži Česko Slovenská Superstar. Probojovala do superfinále, ve kterém prohrála se slovenským zpěvákem Lukášem Adamcem. Před finálem byla favoritkou na celkové vítězství. V anketě Český slavík 2011 se v kategorii zpěvaček umístila na 28. místě a zároveň se stala Objevem roku. Česká reprezentantka v Eurovision Song Contest 2016. Ve finále získala od porotců z jednotlivých zemí celkem 41 bodů, od diváků však nezískala bod žádný, skončila tak na 25. místě před posledním Německem.

  • Lukáš Pavlásek

    Český komik a finalista soutěže StarDance …když hvězdy tančí 2015 skončil na třetím místě s profesionální tanečnicí Lucií Hunčárovou. V roce 2005 debutoval v pořadu Na stojáka televize HBO. Patří mezi české představitele stand-up comedy. Do konce roku 2012 natočil kolem osmdesáti výstupů a scének, ve kterých byl k vidění v různých druzích, stylu a polohách humoru. Vystupuje v pořadech, které zabezpečuje umělecká agentura KOMICI s.r.o. Ztvárnil také postavu „tydýta“ v televizní reklamě společnosti T-Mobile, v nichž účinkuje společně s hercem Vojtou Kotkem.

  • Madalena João

    Česká zpěvačka, textařka, herečka a tanečnice známá především svou účastí v televizní soutěži Česko hledá SuperStar. Se zpěvem začala ve svých šestnácti letech. Zpočátku vystupovala s repertoárem převzatým od světových zpěvaček (Mariah Carey, Céline Dion, Lauryn Hill, Whitney Houston a dalších). Po skončení svého účinkování v televizní soutěži Rozjezdy pro hvězdy navštěvovala téměř sedm let hodiny zpěvu na Konzervatoři Brno. Zpívá česky, anglicky a portugalsky.

  • Natálie Kotková

    Česká modelka a blogerka. Už v roce 2012 získala titul 1. Vícemiss Liberec Open. V roce 2016 se stala Českou miss World. Mezi její koníčky patří jóga, street dance, cestování, longboarding, snowboarding a surfaření. V roce 2020 je společně s Agátou Prachařovou a Jitkou Nováčkovou jednou z moderátorek na Mall TV v pořadu Mall Boxing.

  • Martin Harich

    Slovenský zpěvák. Proslavil se v soutěži "Česko Slovenská Superstar", kde se dostal do finále, skončil na 4.místě a díky tomu získal spoustu fanoušků. Ale již před Superstar se dostali s Markem Masarikem do povědomí fanoušků díky MiniTalent Show. Hned na podzim roku 2011 vydal své první album s názvem Príbeh Snov, které je téměř celé autorské. V hudebních cenách TV Óčko se stal objevem roku 2011 a jeho videoklip ke skladbě Nezvestná se stal klipem roku 2011 a Videoklip ke skladbě Posledná pieseň se stal videoklipem roku 2012.

  • Martin Kurc

    Při studiu na ZUŠ v Břeclavi, se učil hrát na housle. V průběhu uvažoval o tom, že s vyúkou skončí. To se naštěstí nestalo a s oblibou chodil do houslí dalších 7 let, už ale v místě nového bydliště v Brně, kam se přestěhoval v roce 1998. V této době vyhrál několik celorepublikových soutěží a v roce 2001 i soutěž Talent roku. Jenže přišel 13. rok života a s ním také neochota pokračovat v houslové "kariéře". V tomto období se začal učit základy na elektrickou kytaru a později i klavír.

  • Monika Povýšilová

    Zpěvačka, která byla podle hudebního manažera Jaro Slávika jednou z nejtalentovanějších zpěvaček ve finále druhé řady Česko Slovenské SupeStar v roce 2011. V roce 2013 ji život zavedl i do divadla U Hasičů, kde v nové podobě muzikálu Monte Cristo uvede společnost Faux Pas v roli Mercedes. V roce 2017 vyšel klip a song "Lovesong". Ve spolupráci se skvělým Nickem Hillsonem připravili v roce 2018 suprovou pohodovou pecku "Dokud Dýchám".

  • Martina Sáblíková

    Česká rychlobruslařka specializující se na dlouhé tratě 3000m a 5000m. Je trojnásobnou olympijskou vítězkou, mnohonásobnou mistryní světa a Evropy, držitelkou několika světových rekordů. Několikrát také vyhrála mistrovství České republiky v rychlobruslení. V dětství hrávala basketbal, k rychlobruslení ji v 11 letech přivedl trenér Petr Novák, jehož svěřenkyní je doposud. Na mezinárodní scéně působí od jara 2002, kdy se poprvé zúčastnila mistrovství světa juniorů. Na podzim téhož roku zajela první závody Světového poháru; do jeho elitní divize se začala prosazovat v roce 2004.

  • Zdeněk Srstka

    Sportovec-vzpěrač, herec, kaskadér a moderátor. V roce 2010 byl přijat do Síně slávy Českého svazu vzpírání. Závodně se věnoval vzpírání. V roce 1955 reprezentoval Československo na mistrovství světa v Mnichově, v roce 1957 vybojoval bronzovou medaili na mistrovství Evropy, v roce 1960 startoval na letních olympijských hrách v Římě, kde obsadil 9. místo. Věnoval se rovněž boxu a především řecko-římskému zápasu, v němž dokonce zápasil na reprezentační úrovni.

  • Petr Novák

    Od dětství sportoval (gymnastika, atletika), hlavní zálibou se ale stalo rychlobruslení, jemuž se začal věnovat v roce 1964 na dráze v sousední Svratce. Již následující rok se stal dorosteneckým mistrem republiky, což je jeho největší úspěch jakožto závodníka. Dalších více jak 20 let jezdil v československé reprezentaci, ovšem bez větších výsledků. Ještě během své závodní kariéry začal působit ve Svratce jako trenér. Trénoval nadějné závodníky v juniorech a dorostu, kteří ovšem většinou sportu zanechali. Na konci 20. století se začal věnovat mladým závodníkům ze Žďáru nad Sázavou.

  • Gipsy.cz

    Kapela kombinující prvky popu, rapu a hip-hopu, tradiční romské hudby, jazzu a balkan brass band. Proslavila se singlem Romano Hip Hop ze stejnojmenného alba, který se dostal do MTV World Chart Express. Gipsy.cz získala ocenění Anděl v kategorii Objev roku 2006 a dále ceny ALMA 2007 a ocenění časopisu Filter. Gipsy.cz byla roku 2007 první českou skupinou vystupující na festivalu v Glastonbury. V anketě Český slavík 2008 se skupina stala skokanem roku (z 81. na 10. místo).

  • Ewa Farná

    Česko-polská zpěvačka interpretující písně v češtině a polštině. Působí v oblasti populární a rockové hudby. Za svou kariéru získala řadu českých i polských ocenění. Ewu Farnou objevil producent Lešek Wronka. Ve svých 13 letech na podzim roku 2006 nazpívala singl Měls mě vůbec rád na stejnojmennou desku, která vyšla v listopadu téhož roku. Vyhrála ocenění Objev roku v anketě Český Slavík Mattoni 2006. První koncert měla v Třinci v roce 2007.

  • David Charouz

    Úspěšný tanečník breakdance a hip hopu. Již od tří let se věnoval dětské akrobacii a disko tanci, koncem roku 2001 začal aktivně cvičit velmi populární tradiční brazilský bojový tanec Capoeira. Poté, co ve svém mládí prošel tvrdým výcvikem a načerpal zkušenosti jako tanečník, jako tělesně naprosto dokonale připravený jedinec se David začal začátkem roku 2002 aktivně zajímat o breakdance. David má již za sebou více jak 800 veřejných vystoupení jak u nás, tak i v zahraničí a na televizních obrazovkách! Poprvé v roce 1990, tehdy ještě jako malé dítě, ve studiu Rosa.

  • Julián Záhorovský

    Zpívat Julian začal až s kytarou, nejprve trampské písničky, ty ho ale moc nebavily. Potom začal inklinovat k rocku, poslouchal Chinaski a tak i pochopil, který styl chce hrát. Hraje a zpívá především jejich písničky a k tomu si skládá i svoje vlastní. Píše hlavně o lásce, většinou o dívkách, do kterých se zamiloval. Od patnácti zpívá v různých kapelách, ta poslední se jmenuje Wolnej pád. Hrají střední proud a také vlastní tvorbu, Julian v ní zpívá a hraje na kytaru, skládá hudbu i texty ke všem písničkám.

  • Josef Pejchal

    V roce 2002 nastoupil do Černého divadla Jiřího Srnce, s nímž hodně cestoval po světě. Od roku 2003 je v angažmá Východočeského divadla Pardubice, kde si zahrál spoustu zajímavých rolí, např. Hamleta nebo Romea. Na televizní obrazovku pronikl již v roce 1999 ve filmech Ultimátum a 2001 Jak Ukrást Dagmaru. Nejznámější je divákům v seriálu Ordinace v Růžové zahradě jako MUDr. Adam "Vrabčáka" Suka. Kromě výše uvedeného si zahrál i malou roličku v koprodukčním dvoudílném filmu Johanka z Arku vedle Kláry Issové, ale i Jacqueline Bissetové nebo Petera O'Toola.

  • Veronika Foltová

    Česká fyzicky handicapovaná atletka závodící v kategorii F35. V dětství prodělala dětskou mozkovou obrnu. Sportu se věnuje od roku 1994, kdy začala závodit ve vrhačských disciplínách. V roce 2003 se dostala do české reprezentace, hned na prvním mistrovství Evropy v Assenu téhož roku zvítězila jak v hodu diskem tak i v hodu oštěpem, kde navíc překonala světový rekord. Na Letních paralympijských hrách 2004 v Athénách patřila k nejúspěšnějších českým sportovcům, když získala dvě zlaté (koule a disk) a jednu stříbrnou (oštěp) medaili.

  • Petr Sýkora

    Český profesionální hokejista. Od svých juniorských let nastupoval za Pardubice (od roku 1996), se dvěma drobnými přestávkami, kdy nastupoval v severoamerické NHL (1998–2000 za Nashville Predators, 2005–2006 za Washington Capitals). V roce 2009 se stal 54. členem Klubu hokejových střelců deníku Sport. V roce 2010 podepsal smlouvu s Davosem na tři roky. Poté oblékl opět dres za Pardubice v sezónách 2013 - 2019. Aktuálně hrající za tým HC Stadion Vrchlabí. Za svoji kariéru získal několikrát ocenění "Nejlepší útočník" , "Nejlepší střelec" a "All-Star Tým".

  • Michal Sýkora

    Český hokejový obránce, který nastupoval v české extralize za mateřské Pardubice a za Spartu. Působil rovněž v NHL a je dvojnásobným mistrem světa. Urostlý obránce byl v roce 1991 nominován na mistrovství Evropy hráčů do 18 let, které se konalo v Československu a domácí mladíci vybojovali zlaté medaile. V seniorské reprezentaci se na velkém turnaji poprvé objevil v roce 1996, kdy byl opět součástí zlatého výběru na světovém šampionátu v Rakousku. V létě pak byl i u blamáže na Světovém poháru. V roce 2000 se stal podruhé mistrem světa na šampionátu v Rusku.

  • Pavel Cejnar

    Český moderátor a herec, se narodil a trvale bydlí v Pardubicích, odkud pravidelně dojíždí do Prahy za prací. Svou moderátorskou dráhu započal na Rádiu Life v Pardubicích - měl na starosti noční vysílání, nakonec se však za dobu devíti let, kdy zde působil, vypracoval až na šéfa programu a hudby. Poté odešel pracovat do rádia Evropa 2, kde působí i v současné době - uvádí pořady Vyber si a Factory Bootleg Monopol. Dále je moderátorem pořadu TV Prima Jak se staví sen a pravidelně moderuje pořad Inbox na TV Óčko.

  • Jan Hrdina

    Bývalý český hokejista. S hokejem začínal v mateřském HC Stadion Hradec Králové, kde ještě jako dorostenec debutoval v sezóně 1993/94 v ELH. Po odehrání sezóny odlétl do zámoří, aby se zkusil probojovat do NHL. V sezóně 1994/95 nastupoval za Seattle Thunderbirds a v roce 1995 byl v 5. kole, na celkově 128. místě, draftován týmem Pittsburgh Penguins. Ještě další 3 roky byl nucen hrát v nižších zámořských soutěžích, než konečně poprvé nastoupil za Tučňáky. A hned ve své první sezóně 1998/99 odehrál v NHL všech 82 zápasů základní části.

  • Josef Macháček

    Český motocyklový závodník. Začínal s motokrosem v AMK Heřmanův Městec, kde dosáhl 1. výkonnostní třídy. Po základní vojenské službě se stává členem střediska vrcholového sportu Svazarmu Praha. Zde začíná jezdit terénní motocyklové soutěže a v této disciplíně se zúčastnil čtyř šestidenních motocyklových soutěží, kde pokaždé dojel na zlatou medaili. V roce 1982 vyhrál třídu 175 ccm na Šestidenní v Povážské Bystrici. V roce 1983 se umístil na druhém místě ve světové trofeji na šestidenní v Anglii. Mistr republiky v terénních motocyklových soutěží enduro v roce 1984 ve třídě do 125 ccm.